راهنمای خرید تب سنج یا ترموتر دیجیتالی مناسب

راهنمای خرید تب سنج یا ترموتر دیجیتالی مناسب

دستگاه تب سنج دیجیتالی در واقع یک ترموتر دیجیتالی می باشد که وظیفه اندازه گیری دمای فرد را بر حسب درجه سانتی گراد یا فارنهایت دارد. به طور کلی ترموترهای دیجیتالی به دو دسته تماسی و غیرتماسی تقسیم می شوند. ترموترهای تماسی از طریق تماس مستقیم با دهان، گوش و یا پیشانی دمای بدن فرد را اندازه گیری می کنند ولی با توجه به اینکه فرد در تماس مستقیم با این دستگاه می باشد استفاده آن برای کاربران مختلف منطقی به نظر نمی رسد. به طور مثال با شیوع ویروس کرونا در جهان عملا استفاده از این نوع از ترموترها بسیار محدود شده است. البته این نوع از ترموترها دارای قیمت پایین تری نسبت به ترموترهای غیرتماسی می باشند.

ترموترهای دیجیتالی غیرتماسی همانطورکه از اسمشان پیداست بدون تماس در فاصله حداکثر 10 سانتی متری اندازه گیری خود را انجام می دهند. عملکرد این نوع از ترموترها بر اساس استفاده از نور مادون قرمز و یا لیزر می باشد. با توجه به شیوع بیماری های ویروسی از جمله کرونا استفاده از این دستگاه به خریداران محترم توصیه می شود.

ترموترها دارای یک صفحه نمایش دیجیتالی برای نشان دادن دمای اندازه گیری شده هستند که هر قدر اندازه این صفحه نمایش بزرگ تر باشد استفاده از آن راحت تر خواهد بود به خصوص در مورد افراد مسن این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند. ترموترهای دیجیتالی ممکن است دارای هشدار دیداری یا شنیداری دمای غیرمجاز، سیستم خاموشی خودکار و حافظه برای ذخیره اطلاعات مربوط به اندازه گیری ها باشند.

امیدوارم این مقاله برای انتخاب یک تب سنج یا ترموتر دیجیتالی متناسب با بودجه و امکانات مورد نظر شما مفید واقع شده باشد. خوشحال میشم نظرات و تجربیات خودتونو در مورد این مقاله برام بنویسید.

نظرات بازدیدکنندگان