راهنمای خرید و انتخاب یک فشارسنج دیجیتالی مناسب

راهنمای خرید و انتخاب یک فشارسنج دیجیتالی مناسب

به نظر من اولین گزینه برای انتخاب یک فشارسنج دیجیتالی برند آن می باشد چون این گزینه مستقیما بر روی اندازه گیری دقیق فشار بالا، فشار پایین و تعداد ضربان قلب (عملکردهای اصلی یک فشارسنج دیجیتالی) تاثیر می گذارد. اکثر فشارسنج های دیجیتالی موجود در ایران ساخت کشور چین می باشند لذا نکته ای که باید ما همواره در نظر بگیریم این است که کشور مبدا این فشارسنج کجاست. لذا پیشنهادهای برندی من برای خرید یک فشارسنج مناسب، شرکت های امرن (مبدا کشور ژاپن)، رزمکس (مبدا کشور سوئیس)، مایکرولایف (مبدا کشور سوئیس) و مدیسانا (مبدا کشور آلمان) می باشد.

گزینه دوم با توجه به اینکه این محصول تا این لحظه که من این مقاله رو می نویسم تولید ملی ندارد و در نتیجه وابسته به قیمت ارز می باشد، قیمت یک فشارسنح دیجیتالی می باشد. لذا توصیه من همواره به خریداران به این صورت می باشد که اگر اندازه گیری با دقت بالا برای شما امری مهم و حیاتی می باشد فشارسنج خود را از برندهای معتبر خریداری نمایید. گاهی بعضی از افراد صرفا دلیل خود را برای خرید یک فشارسنج دیجیتالی چکاپ دایمی فشار خود عنوان می کنند. این دسته از افراد می توانند فشارسنح خود را از برندهای متفرقه انتخاب نمایند.

گزینه سوم اندازه کاف فشارسنج می باشد که باید متناسب با اندازه دور مچ دست و یا بازوی شما باشد. افراد با وزن بالا باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشند.

حال به این نکته می رسیم که فشارسنج دیجیتالی مچی بخریم یا بازویی؟

پیشنهاد من اگر گزینه قیمت برای شما مهم نیست (البته تفاوت قیمتی خیلی هم زیاد نیست) فشارسنج بازویی تهیه کنید چون این نوع فشارسنج ها دقت بیشتری در اندازه گیری از خود نشان می دهند.

همه فشارسنج های دیجیتالی قابلیت اندازه گیری فشار بالا و پایین را دارند. گزینه های دیگری که ممکن است در یک فشارسنج دیجیتالی وجود داشته باشد در واقع آپشن های یک فشارسنج دیجیتالی محسوب می شوند. در ادامه به ذکر چند مورد از این آپشن ها می پردازیم.

1- رزولوشن و اندازه صفحه نمایش: هر قدر کیفیت و اندازه این صفحه نمایش بیشتر باشد خوانایی آن در شرایط مختلف بهتر خواهد بود. این موضوع در مورد افراد مسن اهمیت بیشتری پیدا می کند.

2- قابلیت سخنگو بودن: برخی از فشاسنج های دیجیتالی قابلیت بیان فشار بالا و پایین را به زبان های مختلف دارند که این موضوع باز هم در مورد افراد مسن اهمیت ویژه ای پیدا می کند. (فقط در زمان خرید یه این نکته توجه کنید که فشارسنج قابلیت ادای کلمات به زبان فارسی را داشته باشد)

3- آلارم های دیداری یا شنیداری فشار کمتر و بیشتر از حد استاندارد

4- قابلیت ذخیره مقدار و زمان اندازه گیری ها برای کاربران مختلف

5- نشانگر تعویض باتری و غیره

امیدوارم این مقاله برای انتخاب یک فشارسنج مچی یا بازویی متناسب با بودجه و امکانات مورد نظر شما مفید واقع شده باشد. خوشحال میشم نظرات و تجربیات خودتونو در مورد این مقاله برام بنویسید.

نظرات بازدیدکنندگان